LAURENTIUS LYDUS, Joannes

Lot 149
Estimation :
100 - 100 EUR
LAURENTIUS LYDUS, Joannes
Joannis Laurentii Lydi De Ostentis quae supersunt, una cum fragmento libri de mensibus ejusdem Lydi, fragmentoque Manl. Boëthii de diis et praesensionibus. Ex codd. regiis edidit, graecaque supplevit et latine vertit, Carolus Benedictus Hase. Paris, Typographia Regia (Alex. Anisson Duperon), 1823. In-8, (4) ff., XXV pp., (1) f., 406 pp., (1) f., demi-veau vert de l'ép., dos lisse orné. HOFFMANN II, 510. LANCASTER 923. Texte grec et traduction latine. Première édition de ce traité d'astrologie d'un administrateur byzantin qui vivait au VIe s.
Mes ordres d'achat