CASSIODORE

Lot 44
Estimation :
200 - 220 EUR
Result : 180EUR
CASSIODORE
- Magni Aurelii Cassiodori senatoris, viri patricii, consularis, et vivariensis abbatis Opera omnia in duos tomos distributa, ad fidem MSS. Codd. emendata & aucta, notis et observationibus illustrata, cum Indicibus locupletissimis, quibus praemittitur illius vita, quae nunc primum in lucem prodit cum Dissertatione de ejus Monachatu. Rouen, Ludovici Billaine & Antonii Dezallier, 1679. 2 vol. in-folio, (4) ff., XI-425 pp., (11) ff. ; (2) ff., 640 pp., (12) ff., rouss., veau fauve marbré de l'ép., dos à nerfs ornés, étiquettes de mar. rouge, armoiries sur les plats, coiffes abîmées avec manques, coins émoussés, petit manque en haut du dos du t. I, charnière sup. du t. II un peu fendue. Aux armes de Jérôme Bignon (1627-1697), grand maître de la Bibliothèque du Roi (O.-H. 868). Ex-libris armorié Montcourcel.